Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - kampania społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na zwiększenie liczby rodzin zastępczych, bierze udział w III edycji konkursu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – kampania społeczna”, organizowanego przez Fundację EY.

W ramach kampanii społecznej pt: "Jestem Mamą Zastępczą, jestem Tatą Zastępczym - Ty też możesz mieć taka supermoc", planujemy podjęcie wielu działań promujących rodzicielstwo zastępcze. Kampania jest realizowana od maja do listopada 2022 r.

Mając na uwadze powyższe, osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej i uzyskania informacji na temat rodzicielstwa zastępczego, tut. Ośrodek zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w dniu 27 czerwca 2022 roku, w godzinach 16.00–18.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu przy ul. Słowackiego 114 (budynek B), sala konferencyjna nr 303-III piętro.

Natomiast w dniu 28 czerwca 2022 r. zapraszamy do uczestnictwa w webinarze, prowadzonym przez Panią Katarzynę Kałamajską–Liszcz – Rodzinę Adopcyjną i Zastępczą, członka rady ds. Profilaktyki i Terapii FASD przy Krajowym Centrum Profilaktyki Uzależnień, na temat: ”Prenatalnego uszkodzenia FASD - jak wspierać”. Wszelkie informacje dostępne będą na funpage:  Supermocni-rodzice zastępczy z Torunia”