Szkoła Podstawowa nr 9

Konkurs na minirecenzję ulubionej książki.

23 kwietnia ogłoszono wyniki Konkursu na minirecenzję ulubionej książki.
Wygrały i otrzymały nagrodę uczennice z klasy 4c:
 
Natalia Ośmiałowska
         Głównym bohaterem książki Magdaleny Różczki pt. "Gabi. A właśnie, że jest pięknie!" jest tytułowa dziewczynka o imieniu Gabi. Wychowuje się w rodzinie zastępczej i ma sześcioro rodzeństwa. Jest wesoła, lubi tańczyć i śpiewać. Chodzi do pierwszej klasy, a jej życie to jedna wielka przygoda. Ulubioną książką Gabi jest "Ania z Zielonego Wzgórza". Gabi to urodzona optymistka, cieszy się każdym dniem. Udowadnia, że do dobrej zabawy nie trzeba być bogatym, wystarczy mieć przyjaciela i wyobraźnię. Książkę czyta się przyjemnie z uśmiechem na twarzy.
 
Weronika Bordoszewska
RECENZJA KSIĄŻKI pt. "Siostrzyczka" Pani Izabelli Klebańskiej.
      Bardzo podoba mi się ta książka, ponieważ opowiada o tym, jak 12-letnia dziewczynka dowiedziała się od mamy, że za pół roku będzie miała siostrzyczkę. Ta wiadomość w sekundę zmieniła jej życie - była załamana. Kiedy na świat przychodzi Hela, Mela czuje się odtrącona. W dodatku dziecko rodzi się jako wcześniak w dniu urodzin nastolatki. Wszystko nagle jest inne niż zawsze. Mela czuje się mniej ważna niż młodsza siostra. Z czasem dziewczyna uczy się bycia starszą siostrą, bawią się w różne gry i zabawy wymyślane przez Helę. 
         Książka ta uczy, jak ważne są relacje w rodzinie. Każde dziecko potrzebuje uwagi rodziców.
 
Adrianna Kalwas
         Książka pt. “Nieznane przygody Mikołajka” opowiada o chłopcu, który ma na imię Mikołaj. Książka ma nie za długie rozdziały. Są tam opisane przygody Mikołajka i jego kolegów. Główni bohaterzy to: Mikołajek, jego mama i tata, pan Bledur, koledzy: Alcest, Kleofas, Gotfryd, Euzebiusz, Ananiasz, Maksencjusz, Rufus, Joachim, Jadwinia, Ludeczka. W książce Mikołajek opowiada nam o swoim życiu i różnych przygodach. Gdy czytamy tę książkę to sprawia, że znów stajemy się dziećmi.