Projekty z budżetu obywatelskiego na rok 2024 z puli ogólnomiejskiej

Szanowni Państwo!

Proszę o głosowanie internetowe na projekty z budżetu obywatelskiego na rok 2024 z puli ogólnomiejskiej, opracowane dla Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu, przez naszych pracowników:

1.      „Dziedziniec relaksu i zabawy przy Szkole Podstawowej Nr 9”, nr projektu O0990  (wielka litera O, zero, dziewięć, dziewięć, zero). Jest to projekt z puli ogólnomiejskiej i będzie realizowany na terenie dziedzińca SP9 (autorstwo Pan Artur Topolski).

2.      „Rewaloryzacja struktur pomnika Dzieci Polskie Matce Polski w Toruniu”nr projektu O0983 (wielka litera O, zero, dziewięć, osiem trzy). Jest to projekt z puli ogólnomiejskiej i będzie realizowany na terenie lasu w kierunku Barbarki, na skraju ulicy Pawiej (autorstwo Pani Jadwiga Pawlikowska).

Głosowanie trwa od 23 września do 2 października 2023 r.

W jaki sposób można zagłosować?

Kto może głosować?

• Głosuje każdy mieszkaniec Torunia – osoba zameldowana lub zamieszkana, pełnoletnia i niepełnoletnia (dzieci, młodzież).

Prosimy aby Państwa dzieci a nasi uczniowie również oddali głos. Osoby niepełnoletnie muszą poprosić swojego rodzica lub opiekuna prawnego o zgodę na udział w głosowaniu i podanie swoich danych osobowych.

Ile głosów może oddać jedna osoba?

• Mieszkaniec może głosować raz i w ramach tego głosowania może oddać maksymalnie trzy głosy na projekty lokalne (wybrane z jednej listy lokalnej) oraz maksymalnie trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.

Zachęcam do głosowania na nasze projekty, które będą służył całej społeczności szkolnej, dzieciom, młodzieży, Rodzicom i mieszkańcom Wrzosów!

GŁOSUJMY już teraz oraz zachęcajmy do głosowania wszystkich mieszkańców Torunia (to projekty z puli ogólnomiejskiej): rodziny, znajomych, sąsiadów, współpracowników.

Realizacja projektu zależy tylko i wyłącznie od LICZBY NASZYCH GŁOSÓW!!!

Z góry dziękuję za udział w głosowaniu!
Maciej Gajewski
Dyrektor Szkoły

Ad. 1. Dziedziniec relaksu i zabaw powstanie dla dzieci i młodzieży osiedla Wrzosy oraz ich rodzin. Pozwoli to na wspólne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej wraz obrzeżami zabezpieczającymi, instalacja na nowej nawierzchni gier podwórkowych z masy termoplastycznej (kolorowe "klasy" tor do gier w kapsle. plansza - chińczyk, "drabinki" do skoku w dal z miejsca, labirynt), montaż betonowego zewnętrznego stołu do tenisa stołowego, montaż ławek parkowych, umożliwić dzieciom spędzanie czasu na relaks i zabawę nie tylko w trakcie przerwy śniadaniowej, ale i w czasie wolnym od nauk, a wraz z rodzinami również w weekendy.

Ad. 2. Rewaloryzacja struktur pomnika Dzieci Polskie Matce Polski, czyli wykonanie robót konserwatorskich mających na celu przywrócenie wartości pomnika, jako obiektu historycznego. Pomnik znajduje się wśród lasów Barbarki, w okolicy ul. Pawiej, ok. 2km od Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu. Powstał z rak toruńskiego artysty międzywojennego, Ignacego Zelka w roku 1933. Ufundowany ze składek dziatwy szkół toruńskich, w tym Wrzosów ku czci Matki Polki z okazji 700 rocznicy nadania Toruniowi praw miejskich. Zadanie główne dla projektu: -wykonanie robót konserwacyjnych mających na celu przywrócenie dawnej wartości i dawnego wyglądu zaniedbanemu obiektowi historycznemu; -oczyszczenie, odświeżenie fug, kamieni, zabezpieczenie cokołu i podłoża; -odświeżeni i naprawa płaskorzeźby Matki z Dzieciątkiem; -odświeżenie tytułu i roku powstania pomnika oraz umieszczenia w prawym górnym rogu imienia i nazwiska autora: -umieszczenie półki na kwiaty i wazonu, tablicy z historią; -postawienie 2 ławek ogrodowych zabezpieczonych betonem; -postawienie 2 dużych, betonowych donic do kwiatów obok pomnika; -usunięcie suchego drzewa obok pomnika.